Konfekcjonowanie słodyczy

Produkty pakowane dla przyjemności

Słodycze należą do kategorii jedzenia „dla przyjemności”, słodyczami zazwyczaj umilamy sobie chwile. Jemy je, gdy chcemy uczcić ważne wydarzenie lub wręczamy jako upominek czy w ramach podziękowania. Słodycze tak bardzo wpisały się w nasze życie, że każda kultura może pochwalić się jakimś własnym słodkim wyrobem. Nie dziwi zatem, że konfekcjonowanie słodyczy odbywa się w piękne, ozdobne opakowania, które od razu przyciągają wzrok potencjalnych kupców w sklepach i na straganach. Wiele marek produkujących łakocie, pakuje je w taki sposób, aby same w sobie były doskonałym i wymownym prezentem. Jak się okazuje, świetnym rozwiązaniem może być nawet umieszczenie na opakowaniu z pralinkami wyznania miłości lub słowa dziękuję.

Nie sam konfekcjonowany cukierek, ale także jego papierek ma znaczenie — strategia opakowania

Opakowanie odgrywa niebywale ważną rolę dla atrakcyjności słodyczy, dlatego producenci prześcigają się w pomysłowych projektach i wykorzystaniu ciekawych materiałów (obecnie najlepiej materiałów ekologicznych). Jednak warto pamiętać, że nie tylko samo opakowanie zewnętrzne jest istotne dla słodyczy. Przede wszystkim wszelkiego rodzaju cukierki, pralinki, żelki i ciastka powinny być zapakowane w taki sposób, aby jak najdłużej pozostały świeże i nie zmieniły swojego wyglądu. Dla wielu firm produkujących słodycze najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie projektu, produkcji i konfekcji swoich produktów profesjonalnej firmie, która nie tylko zajmie się tym na najwyższym poziomie, ale także posiada technologie, które znacznie przyspieszą proces pakowania słodyczy.

Proces konfekcji słodyczy — wyzwania

Znacznym ułatwieniem dla firm konfekcjonujących jest dobrze zorganizowany proces pakowania, dzięki któremu wszystko odbywa się w sposób błyskawiczny. Jest to istotne przede wszystkim wtedy, gdy musimy spakować mały cukierek w foliowy woreczek, a takich cukierków są tysiące. Bez odpowiednich urządzeń, pakowanie zajęłoby sporo czasu lub wymagało zatrudnienia armii ludzi. W takiej sytuacji niezastąpione są maszyny zliczające, ważące, systemy sortowania oraz kartoniarki. Oczywiście każda maszyna, do której wprowadzane są słodycze, powinna być delikatna, i przeznaczona dla żywności. Takie rozwiązanie pozwoli nie tylko zaoszczędzić czas i pieniądze, ale także zwiększyć produkcję opakowań i zwiększyć zyski zarówno firmy konfekcjonującej słodycze, jak i producenta, który o wiele szybciej będzie mógł wprowadzić swój produkt na sklepowe półki.

Opinie klientów z Google Maps

 • Profesionalizm oraz obsługa na wysokim poziomie. Serdecznie polecam

  thumb Dawid Szumała
  18 lipca 2020
 • Szczerze polecam 😉 Produkty wysokiej jakości w bardzo dobrej cenie 😉

  thumb Apacz Apacz
  2 marca 2020
 • Profesjonalne podejście, dobry kontakt. Jestem zadowolony z ceny i terminu realizacji. Polecam, pozdrawiam

  thumb Łukasz Czarnecki
  16 lipca 2020

Darmowa Wycena

2 + 7 =

Inne usługi konfekcjonowania

Konfekcjonowanie ulotek

Konfekcjonowanie ulotek

Materiały reklamowe możemy wydrukować zgodnie z dostarczonym przez Państwa projektem lub sami możemy przygotować projekt i po jego akceptacji przystąpić do druku oraz dalszej dystrybucji.

czytaj dalej
Konfekcjonowanie perfum

Konfekcjonowanie perfum

Samo mieszanie perfum to jedna, ale tak przygotowaną mieszankę należy jeszcze odpowiednio przelać i zapakować. Opakowanie musi być szczelne i przedłużać trwałość perfum.

czytaj dalej
Konfekcjonowanie bakalii

Konfekcjonowanie bakalii

Konfekcjonowanie bakalii wymaga dużej uwagi w zakresie szczelności opakowań oraz dobrania ich w taki sposób, aby przechowywane produkty zachowały swoje walory smakowe i zapachowe.

czytaj dalej
Konfekcjonowanie miodu

Konfekcjonowanie miodu

Konfekcjonowanie miodu to cały proces, dzięki któremu otrzymujemy ten produkt w formie najbardziej zbliżonej do pierwotnej wersji. To nie tylko rozlew i dobór odpowiedniego opakowania, ale wieloetapowy proces, w czasie którego usuwane są wszystkie zanieczyszczenia oraz dekrystalizacja.

czytaj dalej
Konfekcjonowanie ręczne

Konfekcjonowanie ręczne

Konfekcjonowanie ręcznePakowanie manualne dla firm Konfekcjonowanie produktów to, uogólniając, jest przygotowanie produktu do sprzedaży i wysyłki,...

czytaj dalej
Pakowanie kosmetyków

Pakowanie kosmetyków

Często to nie skład, ale wygląd produktu sprawia, że sięgamy po niego na sklepowej półce. Pakowanie kosmetyków to jednak proces, który wymaga nie tylko dużej znajomości konfekcjonowania, ale także wszystkich norm i przepisów, które muszą zostać spełnione.

czytaj dalej
Profesjonalne konfekcjonowanie produktów spożywczych

Profesjonalne konfekcjonowanie produktów spożywczych

Konfekcjonowanie towarów to nasza specjalność – szczególnie dobrze czujemy się w konfekcjach żywności, w których mamy też największe doświadczenie. Wiemy, jak powinno wyglądać profesjonalne konfekcjonowanie artykułów spożywczych i pragniemy podzielić się z Wami wiedzą dotyczącą wyzwań z nim związanych. Zapraszamy do lektury!

czytaj dalej
Co to jest konfekcjonowanie?

Co to jest konfekcjonowanie?

Szukając odpowiedzi na pytanie: co to jest konfekcjonowanie?, z pewnością natkniemy się na słownikową definicję, która mówi, iż konfekcjonowanie to porcjowanie i pakowanie gotowych wyrobów.

czytaj dalej
#
$

Jak przydatne były informacje na tej stronie?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń ten post jako pierwszy.