Co to jest konfekcjonowanie?

Co to jest konfekcjonowanie?

Szukając odpowiedzi na pytanie: “Co to jest konfekcjonowanie?”, z pewnością natkniemy się na słownikową definicję, która mówi, iż konfekcjonowanie to porcjowanie i pakowanie gotowych wyrobów. Bardzo krótka i zwięzła odpowiedź, która w rzeczywistości jest nieco bardziej skomplikowana bowiem różnorodność produktów i opakowań sprawia, że konfekcjonowanie możemy podzielić na kilka rodzajów. Konfekcjonować możemy zarówno buty, jak i suplementy diety, jednak w obu przypadkach praca i jej efekt będą zupełnie różne, zatem, aby poznać specyfikę konfekcjonowania, warto wziąć na warsztat podział ze względu na rodzaj produktu.

Pierwszym rodzajem są produkty sypkie, które zazwyczaj podczas konfekcjonowania dzieli się na porcje przy użyciu wagi, jest to najdokładniejszy sposób. Za jego pomocą można konfekcjonować produkty spożywcze (np. mąka, ziarna) oraz chemiczne (np. proszek do prania) i wiele więcej (m.in. kosmetyczne). Dobór opakowania zależy w tym przypadku od wymogów przechowywania danego produktu oraz życzenia klienta. Konfekcjonowanie cieczy wymaga od człowieka skrupulatności i opanowania podobnie jak inne produkty, jednak przy konfekcjonowaniu płynów warto również poszczycić się wiedzą dotyczącą właściwości różnych rodzajów płynów (inaczej zachowują się oleje, płyny gazowane oraz płyny, które się pienią). Sporą wiedzą powinny się również wykazać osoby konfekcjonujące suplementy diety, których pakowanie często jest podyktowane wieloma wyznacznikami producenta. Opakowania leków muszą również spełniać wiele niezbędnych atestów, co dodatkowo komplikuje z pozoru proste zadanie. Powyższy podział jest bardzo podstawowy, każda z grup towarowych może zostać podzielona na wiele różnych rodzajów.

Konfekcjonowanie jest zadaniem wymagającym niezwykłej precyzji i cierpliwości od pracowników, a także odpowiedzialnego podejścia do opakowań, atestów i wymogów stawianych przez sanepid.

Darmowa Wycena

3 + 13 =

Adres

ul. Składowa 24
30-010 Kraków
NIP: 6751587055
Regon: 366848896

Darmowa Wycena

1 + 12 =

Szybki kontakt

Zostaw swoje dane, żebyśmy mogli się z Tobą skontaktować.

Wiadomość wysłana.