Konfekcjonowanie ręczne

Pakowanie manualne dla firm

Konfekcjonowanie produktów to, uogólniając, jest przygotowanie produktu do sprzedaży i wysyłki, czyli ostatni etap produkcji. W zależności od rodzaju produktu są one porcjowane, sortowane, parowane, oznaczane lub zestawiane. Oczywiście każdy produkt wymaga innego traktowania, żywność jest pakowana w zupełnie inne materiały i w innych warunkach niż przedmioty użytkowe czy produkty kosmetyczne. Ze względu na wiele wymogów narzucanych na producentów, przede wszystkim żywności, zdecydowana większość producentów zleca konfekcję firmie zewnętrznej. Pozwala to pozbyć się dodatkowych zadań. Ponadto, zlecenie pakowania osobnej firmie, pozwoli nam na uzyskanie kosztów prowadzenia działalności, dodatkowo producent nie musi martwić się o wytyczne dotyczące opakowań, ani maszyny niezbędne do pakowania produktów. Wiele obowiązków zostaje przeniesione na zewnętrzną firmę, przez co producenci mogą się skupić na swoim produkcie. Oczywiście nie powinni zapomnieć o wyborze sprawdzonej firmy konfekcjonującej, która świadczy usługi spełniające wymagania i ich oczekiwania.
Świetnie, gdy wybrana przez nas firma posiada bogaty park maszyn, dzięki któremu może pakować szybko i hurtowo. Jednak to pakowanie ręczne jest najdokładniejsze i coraz rzadziej oferowane, ze względu na konieczność zatrudniania zasobów ludzkich, które są o wiele droższe od utrzymania maszyn.

Przewaga konfekcji ręcznej nad automatyczną

Konfekcjonowanie ręczne jest niezastąpione, pozwala na szczegółowe kompletowanie zamówień, pakowanie najdelikatniejszych przedmiotów, które należy traktować ze szczególną uwagą i delikatnością. Producenci często proszą o wyjątkowe traktowanie ich produktów, aby do klientów trafiły nie tylko pięknie zapakowane, ale także z nienaruszoną zawartością i paczką. Konfekcjonowanie ręczne umożliwia także poprawę źle zapakowanego produktu, otwarcie paczki, odzyskanie konkretnego elementu zawartości paczki lub dołożenie innego i ponowne zamknięcie oraz przygotowanie do wysyłki. Z firmy konfekcjonującej każda paczka powinna wyjść zapakowana w sposób zgodny z wymogami i tak, aby towar bezpiecznie dotarł do klienta, niezależnie od tego, czy jest to zakup hurtowy, czy jednego produktu. Ostatnimi czasy, zwłaszcza w branży beauty, paczki są osobiście podpisywane przez osoby pakujące, to doskonale przybliża konsumenta do producenta i wzbudza ogromne zaufanie wobec firmy, przez co pakowanie ręczne jest znów na topie.

Opinie klientów z Google Maps

 • Profesionalizm oraz obsługa na wysokim poziomie. Serdecznie polecam

  thumb Dawid Szumała
  18 lipca 2020
 • Szczerze polecam 😉 Produkty wysokiej jakości w bardzo dobrej cenie 😉

  thumb Apacz Apacz
  2 marca 2020
 • Profesjonalne podejście, dobry kontakt. Jestem zadowolony z ceny i terminu realizacji. Polecam, pozdrawiam

  thumb Łukasz Czarnecki
  16 lipca 2020

Darmowa Wycena

3 + 8 =

Jak przydatne były informacje na tej stronie?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Oceń ten post jako pierwszy.