Konfekcjonowanie miodu

Podczas zakupu miodu kierujemy się tym, aby wybrać produkt jak najbardziej naturalny. Jednak, aby uniknąć konieczności dodawania do niego sztucznych konserwantów, należy poddać go wielu procesom i dobrać odpowiednie opakowania, które zachowają jego wszystkie wartości odżywcze oraz walory smakowe i zapachowe. 

Co to jest konfekcjonowanie miodu?

Konfekcjonowanie miodu to cały proces, dzięki któremu otrzymujemy ten produkt w formie najbardziej zbliżonej do pierwotnej wersji. To nie tylko rozlew i dobór odpowiedniego opakowania, ale wieloetapowy proces, w którego czasie usuwane są wszystkie zanieczyszczenia oraz dekrystalizacja. Polega ona na utrzymaniu płynnej formy miodu. Miód sam w sobie jest świetnym konserwantem, dlatego nie ma konieczności dodawania sztucznych substancji, które przedłużą jego trwałość i zachowają świeżość. Popularnym natomiast procesem jest kremowanie miodu, dzięki czemu można uzyskać gładką i jak sama nazwa wskazuje kremową konsystencję. 

Miód – Dobro natury

W dobie świadomego konsumpcjonizmu coraz częściej podczas zakupów sięgamy do naturalne produkty. Unikamy raczej tych, które są naszpikowane chemią oraz dodatkowymi wzmacniaczami. Miód sam w sobie jest doskonałym konserwantem, a proces jego konfekcjonowania nie wymaga dodawania dodatkowych wzmacniaczy smaku czy zapachu. Podczas konfekcjonowania tego produktu jest on poddawany najczęściej dekrystalizacji, aby odwrócić proces, zbrylania się miodu w słoiczku. Innym procesem jest kremowanie miodu. Oba wymagają posiadania specjalnych urządzeń i wiedzy na temat samej obróbki i konfekcjonowania. Produkty spożywcze wymagają szczególnej ostrożności.

Bogaty wybór pojemników

Na państwa życzenie zajmujemy się nie tylko konfekcjonowaniem miodu, ale także pomożemy przy wyborze najodpowiedniejszego pojemnika. Szklane czy plastikowe – tu wybór kształtów i pojemności jest naprawdę bogaty. Posiadamy bogate zaplecze maszynowe, dzięki któremu sam proces przebiega bardzo sprawnie. Dodatkowo oferujemy także przygotowanie projektu etykiety, jej wydruk oraz etykietowanie miodu, tak aby otrzymali Państwo w pełni gotowy produkt. 

Samo opakowani oraz etykieta są nie bez znaczenia. To właśnie one przykuwają uwagę na sklepowej półce i bardzo często wygląd produkty decyduje o tym, czy po niego sięgniemy czy nie. Poza tym etykiety produktów muszą spełniać wszystkie normy oraz zawierać dokładne informacje. Lata doświadczenia w konfekcjonowaniu produktów sprawiły, że wiemy jak sprawić, aby to właśnie Państwa produkt, był tym wyróżniającym się na półce.

Jak przydatne były informacje na tej stronie?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Oceń ten post jako pierwszy.

Opinie klientów z Google Maps

 • Szczerze polecam 😉 Produkty wysokiej jakości w bardzo dobrej cenie 😉

  thumb Apacz Apacz
  2 marca 2020
 • Profesjonalne podejście, dobry kontakt. Jestem zadowolony z ceny i terminu realizacji. Polecam, pozdrawiam

  thumb Łukasz Czarnecki
  16 lipca 2020
 • Profesionalizm oraz obsługa na wysokim poziomie. Serdecznie polecam

  thumb Dawid Szumała
  18 lipca 2020

Darmowa Wycena

8 + 3 =